Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
31.03.2022
Lokální doprava kávy zdarma v případě objednávek nad Kč 1000
  Kladno, Bratronice 273 63, Doksy  273 64, Družec 273 62,  Kamenné Žehrovice 273 01, Lány 270 61, Lhota 273 01, Unhošť 273 51, Velká Dobrá 273 61,... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

 

 

 

  1. Úvod
  2. O NÁS
Filozofie rodinné pražírny Caffé Prokopio

Láska ke kávě, fascinace kávou a šíření kultury kávy. To je v kostce filozofie naší pražírny.

Vůně kávy mě provází od dětství.  Když si mám vybavit svého dědu , a už je to pěkných pár let co je po smrti, víc než cokoliv jiného cítím vůni kávy a cigaret bez filtru. Aromatický vjem vzpomínky je větší než ten vizuální. Jistě se Vám to také někdy stává.  V zásadě neznám dědu jinak, než jako tmavého chlapíka s kávou a cigaretou na balkóně nebo s kávou a cigaretou v kuchyni u stolu. Vždy jsem obdivoval jeho starou omlácenou plechovku na kávu a staré ohmatané pouzdro na cigarety, což byl defakto jeho jediný majetek.

Potom se již vše točilo kolem kávy. Za komunismu byl půllitrový turek prostředkem k zašívání  v zaměstnání, a předkládal se hromadně návštěvám na chatě, ačkoliv si o něj neříkali. Ač je to k nevíře, za komunismu byla kávová kultura na základní úrovni vyšší než nyní. Nemluvím tedy o možnosti výběru. Ve větších pražských samoobsluhách byla běžně k dostání zrnková káva ve 100g sáčcích a za pokladnami volně přístupné mlýnky.  Pamatujete zvuk mlýnků a vůni kávy padající do papírového černobílohnědého sáčku ? Po revoluci mlýnky ze samoobsluh zmizely a nahradilo je bezpočet druhů kávy nejasného původu v supermarketech. Začaly se ale objevovat kavárny a v nich stroje na espresso a cappucino a za nějaký čas i menší stroje pro domácí užití. A pak už to byla jen degustace a degustace v Praze, Evropě ve Světě.  Zhnusení při otevření nehorázně drahé vakuově balené kávy Blue Montain Coffee koupené v Kingstownu na letišti. Potom co jsme ochutnali výtečný model v místní kavárně nám přišlo přirozené, že každá Jamajská káva bude ta nejlepší.  Celonoční pozorování  mléčné dráhy v Egyptské poušti pod vlivem několika džezev kávy připravovaných na ohni.

Experimentovalo se i doma. Obloukem jsme došli od pákového přístroje na espresso přes automatický přístroj a moka konvičku zpět k pákovému přístroji.  Od mleté kávy za komunismu v samoobsluze přes komerčně úspěšné italské kávy a kávy koupené přímo v kavárnách až po báječné produkty přímo z pražíren.  Jednoho dne jsme objevili mini pražírnu do domácnosti a zkusili to. nebylo návratu. Napražíme se si sobě a uděláme si radost. Co kdybychom udělali radost i někomu jinému ? Nechť má více lidí možnost si užít opravdu čerstvou kávu. Vzali jsme úpory, koupili profesionální stroj a jsme tu pro Vás…… s mottem „Čerstvá káva přímo na stůl“

 

Kávu Prokopio pražíme na objednávku a ne do zásoby. Upraženou kávu necháme několik dní odstát, nesáčkujeme jí ihned.  Neprodáváme kávu v kilových sáčcích. Raději Vám dáme slevu na odběr více sáčků malých. Snažíme se alespoň v lokálních podmínkách dopravovat kávu zdarma, aby zákazníci neváhali si objednat i malé množství, které zaručí opravdovou čerstvost. A hlavně stále ochutnáváme a experimentujeme. Náš obchod nikdy nenabízí  víc, jak 10druhů kávy. Raději přehlednou nabídku, měnící se v závislosti ti na oblíbenosti druhů, než stále nabobtnávající seznam neozkoušené kávy, byť ze všech koutů světa.

 

…..a o to se s Vámi chceme podělit….o nefalšovanou čerstvost kávy

 

Váše Caffé Prokopio

Kontakt

CAFFÉ PROKOPIO

U Hřiště 216

273 01 Lhota (okres Kladno)

Telefon: + 420 604 289 067  

email: prazirna@caffeprokopio.cz

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz