NOVINKY

arr3Provoz kavárny Prokopio od 6.1.2021 do odvolání 1) Výdej objednané kávy na zvonek po domluvě kdykoliv 2) Středa, čtvrtek v otevíracích hodinách... arr3DOPRAVA ZDARMAKladno, Bratronice 273 63, Doksy  273 64, Družec 273 62, Hostivice 253 01, Kamenné Žehrovice 273...

KONTAKTY

CAFFÉ PROKOPIO
U Hřiště 216
273 01 Lhota
tel: +420 604 289 067
napište nám

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 80 Kč
naše cena 90 Kč
naše cena 90 Kč

O NÁS
Filozofie rodinné pražírny Caffé Prokopio

Láska ke kávě, fascinace kávou a šíření kultury kávy. To je v kostce filozofie naší pražírny.

Vůně kávy mě provází od dětství.  Když si mám vybavit svého dědu , a už je to pěkných pár let co je po smrti, víc než cokoliv jiného cítím vůni kávy a cigaret bez filtru. Aromatický vjem vzpomínky je větší než ten vizuální. Jistě se Vám to také někdy stává.  V zásadě neznám dědu jinak, než jako tmavého chlapíka s kávou a cigaretou na balkóně nebo s kávou a cigaretou v kuchyni u stolu. Vždy jsem obdivoval jeho starou omlácenou plechovku na kávu a staré ohmatané pouzdro na cigarety, což byl defakto jeho jediný majetek.

Potom se již vše točilo kolem kávy. Za komunismu byl půllitrový turek prostředkem k zašívání  v zaměstnání, a předkládal se hromadně návštěvám na chatě, ačkoliv si o něj neříkali. Ač je to k nevíře, za komunismu byla kávová kultura na základní úrovni vyšší než nyní. Nemluvím tedy o možnosti výběru. Ve větších pražských samoobsluhách byla běžně k dostání zrnková káva ve 100g sáčcích a za pokladnami volně přístupné mlýnky.  Pamatujete zvuk mlýnků a vůni kávy padající do papírového černobílohnědého sáčku ? Po revoluci mlýnky ze samoobsluh zmizely a nahradilo je bezpočet druhů kávy nejasného původu v supermarketech. Začaly se ale objevovat kavárny a v nich stroje na espresso a cappucino a za nějaký čas i menší stroje pro domácí užití. A pak už to byla jen degustace a degustace v Praze, Evropě ve Světě.  Zhnusení při otevření nehorázně drahé vakuově balené kávy Blue Montain Coffee koupené v Kingstownu na letišti. Potom co jsme ochutnali výtečný model v místní kavárně nám přišlo přirozené, že každá Jamajská káva bude ta nejlepší.  Celonoční pozorování  mléčné dráhy v Egyptské poušti pod vlivem několika džezev kávy připravovaných na ohni.

Experimentovalo se i doma. Obloukem jsme došli od pákového přístroje na espresso přes automatický přístroj a moka konvičku zpět k pákovému přístroji.  Od mleté kávy za komunismu v samoobsluze přes komerčně úspěšné italské kávy a kávy koupené přímo v kavárnách až po báječné produkty přímo z pražíren.  Jednoho dne jsme objevili mini pražírnu do domácnosti a zkusili to. nebylo návratu. Napražíme se si sobě a uděláme si radost. Co kdybychom udělali radost i někomu jinému ? Nechť má více lidí možnost si užít opravdu čerstvou kávu. Vzali jsme úpory, koupili profesionální stroj a jsme tu pro Vás…… s mottem „Čerstvá káva přímo na stůl“

 

Kávu Prokopio pražíme na objednávku a ne do zásoby. Upraženou kávu necháme několik dní odstát, nesáčkujeme jí ihned.  Neprodáváme kávu v kilových sáčcích. Raději Vám dáme slevu na odběr více sáčků malých. Snažíme se alespoň v lokálních podmínkách dopravovat kávu zdarma, aby zákazníci neváhali si objednat i malé množství, které zaručí opravdovou čerstvost. A hlavně stále ochutnáváme a experimentujeme. Náš obchod nikdy nenabízí  víc, jak 10druhů kávy. Raději přehlednou nabídku, měnící se v závislosti ti na oblíbenosti druhů, než stále nabobtnávající seznam neozkoušené kávy, byť ze všech koutů světa.

 

…..a o to se s Vámi chceme podělit….o nefalšovanou čerstvost kávy

 

Váše Caffé Prokopio