NOVINKY

arr3Provoz kavárny Prokopio od 21.4.2021 do odvolání 1) Výdej objednané kávy na zvonek po domluvě kdykoliv 2) Středa, Čtvrtek, Sobota, Neděle... arr3DOPRAVA ZDARMAKladno, Bratronice 273 63, Doksy  273 64, Družec 273 62, Hostivice 253 01, Kamenné Žehrovice 273...

KONTAKTY

CAFFÉ PROKOPIO
U Hřiště 216
273 01 Lhota
tel: +420 604 289 067
napište nám

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 145 Kč
naše cena 170 Kč
naše cena 170 Kč

JAK VYBÍRAT KÁVU
Jak vybírat kávu

Většina konzumentů kávy začíná v někde v supermarketu bloumající v oddělení s kávou a nevědoucí podle jakého parametru se řídit. Často to bývá reklama, cena nebo obecné povědomí, že arabica je kvalitnější a tudíž i chutnější. Domácí typy nenavštěvující kaváren ani restaurací mohou u takového výběru víceméně spokojeni skončit. Ti z nás, co si rádi zajdou do kavárny či restaurace si časem pokládají otázku, jek je možné, že káva tam chutná tak lahodně. Je to způsobem přípravy kávy nebo kvalitou, čerstvostí kávy ? Začíná se experimentovat koupí dražší kávy v supermarketu, nejlépe ve vakuově balené konzervě. Stále to není ono a začínáme shánět informace na internetu nebo v literatuře. Zpravidla se dozvídáme, že důležitým aspektem je čerstvost kávy a míříme za nákupem do oblíbené kavárny. Postoupili jsme o pořádný stupínek výše a pochutnáváme si na opravdu dobré kávě. Začínáme rozlišovat chutě kávy a hledáme stále větší chuťové zážitky. Objevujeme pražírny kávy, které nám pomůžou na cestě k opravdové kávové nirváně. Posledním krokem může být objednávka vlastní směsi přímo v pražírně.

 

Toto doporučení je pro konzumenty kávy pohybující se někde uprostřed výše uvedeného odstavce. Odrůda kávy Arabica je ze své podstaty kyselejší chuti na což není „český jazýček“ až tak úplně zvyklý. Tuto svou vlastnost ale nahrazuje bohatou chutí a plností a bylo by škoda, kdyby nás první setkání s čerstvou Arabicou odradilo od další konzumace. Věřte tomu, že Vám to čerstvá Arabica za nějaký čas vrátí. Po měsíci užívání se vám bude zdát jiná káva fádní, nudná, bez chuti.  Není od věci začít s poznávání kyselosti postupně a objednat si směs arabiky s robustou, která kyselost potlačí a přidá spíše na hořkosti. Ze 100% arabiky je vhodnější vybírat zpočátku méně kyselé odrůdy, což bývají například kávy z Brazílie.  Stručný srozumitelný popisek chuti (typu vinného labelu) je u každé z našich prodávaných druhů kávy.

 

Nyní k vlastnímu technickému výběru kávy v našem e-shopu. Menu nabízí dvě oddělení kávy: 100% Arabica a směsi. Každou jednotlivou položku můžete objednat jak v podobě zrnkové, tak mleté kávy. U mleté kávy je navíc uvedena možnost výběru hrubosti mletí. V popisu jednotlivých odrůd kávy je uveden standardní stupeň pražení.

A nakonec je tu možnost doporučení. Pokud si nejste jisti, kterou kávu vybrat, napiště nám na email: prazirna@caffeprokopio.cz, popište Vaše chuťové preference a my Vám doporučíme kávu z naší nabídky.

Spoustu chuťových zážitků Vám přeje Caffè Prokopio


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

301 Moved Permanently Lelandpoolo 28.08.2017 17:08