Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
31.03.2022
Lokální doprava kávy zdarma v případě objednávek nad Kč 1000
  Kladno, Bratronice 273 63, Doksy  273 64, Družec 273 62,  Kamenné Žehrovice 273 01, Lány 270 61, Lhota 273 01, Unhošť 273 51, Velká Dobrá 273 61,... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

 

 

 

  1. Úvod
  2. JAK VYBÍRAT KÁVU
Jak vybírat kávu

Většina konzumentů kávy začíná v někde v supermarketu bloumající v oddělení s kávou a nevědoucí podle jakého parametru se řídit. Často to bývá reklama, cena nebo obecné povědomí, že arabica je kvalitnější a tudíž i chutnější. Domácí typy nenavštěvující kaváren ani restaurací mohou u takového výběru víceméně spokojeni skončit. Ti z nás, co si rádi zajdou do kavárny či restaurace si časem pokládají otázku, jek je možné, že káva tam chutná tak lahodně. Je to způsobem přípravy kávy nebo kvalitou, čerstvostí kávy ? Začíná se experimentovat koupí dražší kávy v supermarketu, nejlépe ve vakuově balené konzervě. Stále to není ono a začínáme shánět informace na internetu nebo v literatuře. Zpravidla se dozvídáme, že důležitým aspektem je čerstvost kávy a míříme za nákupem do oblíbené kavárny. Postoupili jsme o pořádný stupínek výše a pochutnáváme si na opravdu dobré kávě. Začínáme rozlišovat chutě kávy a hledáme stále větší chuťové zážitky. Objevujeme pražírny kávy, které nám pomůžou na cestě k opravdové kávové nirváně. Posledním krokem může být objednávka vlastní směsi přímo v pražírně.

 

Toto doporučení je pro konzumenty kávy pohybující se někde uprostřed výše uvedeného odstavce. Odrůda kávy Arabica je ze své podstaty kyselejší chuti na což není „český jazýček“ až tak úplně zvyklý. Tuto svou vlastnost ale nahrazuje bohatou chutí a plností a bylo by škoda, kdyby nás první setkání s čerstvou Arabicou odradilo od další konzumace. Věřte tomu, že Vám to čerstvá Arabica za nějaký čas vrátí. Po měsíci užívání se vám bude zdát jiná káva fádní, nudná, bez chuti.  Není od věci začít s poznávání kyselosti postupně a objednat si směs arabiky s robustou, která kyselost potlačí a přidá spíše na hořkosti. Ze 100% arabiky je vhodnější vybírat zpočátku méně kyselé odrůdy, což bývají například kávy z Brazílie.  Stručný srozumitelný popisek chuti (typu vinného labelu) je u každé z našich prodávaných druhů kávy.

 

Nyní k vlastnímu technickému výběru kávy v našem e-shopu. Menu nabízí dvě oddělení kávy: 100% Arabica a směsi. Každou jednotlivou položku můžete objednat jak v podobě zrnkové, tak mleté kávy. U mleté kávy je navíc uvedena možnost výběru hrubosti mletí. V popisu jednotlivých odrůd kávy je uveden standardní stupeň pražení.

A nakonec je tu možnost doporučení. Pokud si nejste jisti, kterou kávu vybrat, napiště nám na email: prazirna@caffeprokopio.cz, popište Vaše chuťové preference a my Vám doporučíme kávu z naší nabídky.

Spoustu chuťových zážitků Vám přeje Caffè Prokopio


 

Kontakt

CAFFÉ PROKOPIO

U Hřiště 216

273 01 Lhota (okres Kladno)

Telefon: + 420 604 289 067  

email: prazirna@caffeprokopio.cz

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz