NOVINKY

arr3DOVOLENÁOd 8.8.2020 do 23.8.2020 máme dovolenou. Pražírna bude v tomto období uzavřena, ale E-Shop normálně... arr3DOPRAVA ZDARMAKladno, Bratronice 273 63, Doksy  273 64, Družec 273 62, Hostivice 253 01, Kamenné Žehrovice 273...

KONTAKTY

CAFFÉ PROKOPIO
U Hřiště 216
273 01 Lhota
tel: +420 604 289 067
napište nám

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 80 Kč
naše cena 90 Kč
naše cena 90 Kč

BLOG
TYPOLOGIE KONZUMENTŮ KÁVY

13 typů konzumentů kávy

 


Pijáci instantní kávy – Zalít, vypít a jít…není čas řešit nerozpuštěné hrudky a prášek ve vousech

 

Milovníci šlehačky – Chuť kávy přebijí kopcem šlehačky a vaječným likérem. Pijí kávu nebo spíš jedí pohár,…kdo ví ?

 

Snobi – Nikdy by se nedotkli instantní kávy, ani nenavštívili populární kávové řetězce. Pijí jen tu nejjemnější Arabiku bez mléka a cukru a nedej bože aby espresso bylo bez cremy

 

Kreativní pijáci – Milují spousty pěny, mléka, čokolády nebo oříšků a obrázky na pěně. Pijí převážně latte, capuccino, machiatto a mají přehled, kde nabízí opravdu to nejlepší

 

Frappučíňáci – Ve svém šálku mají víc smetany a cukru než kávy. V podstatě chtějí milkshake

 

Zrnkoví experti – Podle čichu poznají rozdíl mezi kávou z Kolumbie, Etiopie nebo Keni.  Zajímá je spíš kyselost kávy než připitomělé obrazce latte art

 

Závisláci na kofeinu – nezajímá je chuť ale funkce. Po čtvrtém šálku vypadají jako dehydrovaní zombie

 

Pijáci kávy bez kofeinu – opak závisláků na kofeinu

 

Bývalí závisláci – poučují o škodlivosti kofeinu na zdraví a pijí zásadně jen organický zelený čaj

 

Nepřítel kávy – vypije znechuceně šálek kávy jen kvůli nabídnutému dortu a nazve Vás dekadentním  zvrhlíkem

 

Permanentní lovec zážitků – cestuje po světě za kávou (nejen za kávou). Testuje, co se namane. Od cibetkové kávy v Indonésii po obřad pití kávy vařené džezvou v Istanbulu

 

Znáte další typy ?? Budeme rádi když je doplníte

Caffe Prokopio

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Order cheaply products no instruction BreztWhago 30.10.2017 22:13
Authority tight-fisted sldnfl no pharmaceutic Zarlesbax 29.10.2017 19:37
Purchase cheap cial no remedy Pezerfep 29.10.2017 15:14
Form miserly clalis no remedy DazielDub 19.10.2017 05:19
Form cheap cial no instruction Edwazdhic 18.10.2017 03:20
Pre-eminence stingy sldnfl without remedy BriamDen 18.10.2017 02:29
Authority stingy sldnfl no instruction ZillysEffex 13.10.2017 15:15
Form cheap products without instruction Ramonzdaupt 13.10.2017 13:32
Order miserly pills no prescription AnthozyTax 20.08.2017 02:45
Order miserly tabs no preparation Zraiglit 15.08.2017 21:17
Allow worthless sldnfl ctrate no instruction NathazBlusa 20.04.2017 07:58
Další typ Jan Špale 16.04.2017 10:34
Believe miserly tdlfl no medicament Thozasnub 10.04.2017 17:08
Cats n CatsnamesOt 02.02.2017 07:55
KAM NA PRVNÍ RANDE ? DO KAVÁRNY.

Mnoho z Vás určitě někdy přemýšlelo, jaké místo vybrat pro první rande. Pokud jste zrovna nepoznali svého partnera někde na dovolené nebo vícedenním školení, ale ráno jste se po prohýřené noci probudili s novým „neznámým“ číslem v mobilu, je potřeba tento problém záhy řešit.

I když se v našem tisíciletí dá docela dlouho vystačit se vztahem „on line“, nakonec stejně dojde k situaci, kdy je třeba se poznat „in vivo“. Trauma z fyzického setkání roste úměrně s délkou doby strávené pouze tlacháním na internetu, byť někdy velmi emočně zabarveným.

Jedním z míst, kde se dá první rande přečkat bez enormního stresu je kavárna. Hned si povíme proč je toto místo tak výhodné.

- Již obligátní výraz „mohli bychom skočit na kafe, zajít na kafe“ naznačuje, že nemusí jít nutně o nějakou dlouhou schůzku. V kavárně nikoho nepřekvapí, že zákazník sedne, vypije kafe a jde. Pokud schůzku předem přesně ohraničíme, například mezi dvěma pracovními povinnostmi, vyhneme se stresu z ukončování schůzky.

- V kavárně bývá obvykle docela ruch a lidé se rychle střídají. Nemají na sebe mnoho času, tak se snaží na druhého vychrlit, co je třeba. Z toho vyplývá, že jste na prvním rande v kavárně mnohem méně sledování, než například při hodinovém čekání na nějakou delikatesu v luxusní restauraci. Zkrátka v kavárně je poměrně soukromí a případných trapností si málokdo všimne.

- V kavárně je většinou snadné najít volné místo. A pokud přece jenom budete mít smůlu a stolek se pro vás nenajde, není nic jednoduššího než si nechat kávu natočit do kelímku a spontánně si sednout třeba na parapet kavárny. Za chvíli se něco uvolní a vy můžete pokračovat kulturně u stolku. Vyhnete se tak dostihům trapnosti, když zjistíte, že Vaše oblíbená prověřená restaurace je plně obsazená a stojíte někde vevnitř nebo venku, čekajíce, až se něco uvolní, nebo začnete pobíhat po okolí a jako na potvoru nic podobného adekvátního neseženete.

- Je to poměrně levné. Dvě kávy s dvěma dortíky, nebo toasty vás vyjdou maximálně na  250 korun, zatímco návštěva kina s krabicí popcornu a kolou vyjde na dvojnásobek. Ohromující návštěva luxusní restaurace pak dokonce na destinásobek.

 

A zde je pár zásad pro úspěšně absolvované rande v kavárně

- Nechoďte pozdě.  Raději dříve nežli později. To co si můžete dovolit mezi dlouholetými přáteli, u první schůzky neplatí. Nevypadá dobře, když necháte svůj protějšek hned napoprvé čekat. Snižuje to vaše šance, neboť hned zkraje budíte nespolehlivým dojmem člověka, který si neumí uspořádat svůj časový rozvrh. Včasný příchod má i své další výhody, třeba v dostatku času k výběru ideálního místa.

- Vhodné je volné neupjaté oblečení. U mužů pracujících v obleku, spěchajících na schůzku rovnou ze zaměstnání je dobré vyměnit kravatu za rozhalenku, případně sundat sako.

- Udržujte oční kontakt a nenechte se rozptylovat okolním ruchem. Zvláště první minuty jsou klíčové. Poslouchejte, co Vás protějšek říká, a ptejte se! Zajímejte se o něj! Nejhorší je samolibě hodinu vyprávět o sobě a těkat přitom pohledem po celé kavárně včetně vašeho společníka.

- A to nejdůležitější na závěr. Pokud přeskočí jiskra, kujte železo, dokud je žhavé a neodcházejte z kavárny bez naplánovaní další schůzky. Život je plný překvapení a nečekaných nástrah. Ztratíte data z PC nebo Vám někdo ukradne mobil s kontaktem a potencionálního životního partnera již nikdy neuvidíte. Na druhé straně se stává, že jiskra nepřeskočí, čímž jsme si poměrně jisti již po několika minutách. To ovšem neznamená, že hledáme důvod jak schůzku co nejelegantněji beze všech trapností ukončit. Uvědomte si, že Váš protějšek Vám věnuje také svůj drahocenný čas a zaslouží si Vaší pozornost. Navíc se může klidně stát, že proti Vám sedí Váš budoucí strategický partner v podnikání nebo výborný kamarád do každé nepohody.

 

Přejeme Vám hodně štěstí ve výběru partnera a těšíme se na Vaše jiné nápady jak strávit úspěšně první rande.

Caffe Prokopio


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ